Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Duhovna obnova članova župnoga zbora župe Grabovice

U samostanu-duhovnom centru "Karmel sv. Ilije" na Buškom jezeru započela je u subotu 17. veljače 2024. duhovna obnova za članove župnoga zbora "Sv. Venancije" iz župe Sv. Ante Padovanskog, Grabovica. Duhovnu obnovu organizirao je naš župnik don Blaž Ivanda u suradnji s ocima karmelićanima, a predvodio ju je o. Branko Zebić. 
 
Nakon okupljanja članova župnoga zbora i druženja u ugodnom samostanskom ambijentu, susret je započeo u 10 h duhovnim nagovorom "Opći poziv na svetost" po uzoru na obitelj sv. Male Terezije. Govoreći o životu sv. Male Terezije i njene obitelji, o. Branko je osobito istaknuo Terezijino autobiografsko djelo "Povijest jedne duše", koje opisuje njezin život, naglasivši kako je ova svetica, koja je živjela samo 24 godine, uzor svetosti te opći poziv Crkvi na življenje svetosti. 
Sv. Mala Terezija ili Terezija od djeteta Isusa i svetoga lica rođena je 1873., a umrla 1897. Proglašena je blaženom 1923., svetom 1925., a sv. papa Ivan Pavao II. proglašava je 1997. naučiteljicom Crkve te ona tako postaje treća žena u povijesti Crkve koja je proglašena crkvenom naučiteljicom. 
Nadalje, osvrnuvši se na Isusovu prispodobu o talentima i Pavlovu Prvu poslanicu Korinćanima, 
o. Branko je naglasio kako u župnoj zajednici svi imamo različite sposobnosti i darove te je važno da jedni druge nadopunjavamo i uvažavamo u onom kapacitetu i rasponu naših različitih talenata, baš kao što i u župnom zboru različiti glasovi tvore savršenu harmoniju. 
 
Nakon duhovnog nagovora imali smo mogućnost  sv. ispovijedi, a zatim smo slavili sv. misu. U prigodnoj je homiliji o. Branko ponovno istaknuo opći poziv na svetost, naglasivši kako je najbrži način postizanja svetosti obavljanje malih, svakodnevnih stvari s velikom ljubavlju. 
 
Nakon sv. mise imali smo priliku povući se u osamu ili se družiti u prekrasnim perivojima karmelskog dvorišta, a zatim smo se okrijepili ručkom. 
Susret je nastavljen u 14 h izmjenom iskustava sudionika, a završen krunicom Božjeg milosrđa i blagoslovom. 
 
Zahvalni smo Bogu za ovaj milosni dan praćen prekrasnim, gotovo proljetnim vremenom, voditelju obnove o. Branku za sva duhovna promišljanja i poticaje, ocima karmelićanima na gostoprimstvu, a posebno našem župniku don Blažu na ideji i organizaciji susreta. Duhovno ispunjeni i potaknuti da i dalje svojim talentima budemo zrake svjetlosti u životu naše župne zajednice i činimo male stvari koje pokazuju Božju veliku ljubav prema ljudima, razišli smo se svojim kućama radosno iščekujući nastavak susreta, koji će biti upriličen na istom mjestu 24. veljače. 
 
K. Beljan

Toogle Left