Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U srijedu 25. listopada 2023. godine prigodnim programom obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u Osnovnoj školi Stjepana Radića - Prisoje, u područnom odjelu Kazaginac. 
     U jutarnjim satima upriličene su kreativne radionice za učenike predmetne i razredne nastave, gdje su učenici izrađivali prigodne likovne radove i oblikovali figure od tijesta te u prostoriji domaćinstva pekli različita peciva. 
     U školskom holu priređeni su izložbeni panoi s učeničkim radovima. 
     Nakon molitve i blagoslova uslijedilo je zajedničko blagovanje. 
     Snaga zemlje, vode, zraka, sunca, snaga ljudskog uma, predanoga rada i srca koje voli susreće se u pečenom i razdijeljenom kruhu. Taj kruh onda postaje "komadić neba" ovdje na zemlji, daje životnu snagu, otvara naša srca i potiče nas na zahvalnost. Svečanošću Dana kruha u našoj školi zahvalili smo Bogu za kruh i plodove zemlje, ali i za sve druge darove kojima nas svakodnevno daruje. 
                                                                                                                                                                                                                K. Beljan

Toogle Left