Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Proslava blagdana sv. Ante Padovanskog

       U ponedjeljak 13. lipnja 2022. godine proslavili smo blagdan sv. Ante Padovanskoga, zaštitnika naše župe.

         Svečano misno slavlje u 11 sati predslavio je mons. Ivan Štironja,  biskup kotorski u suslavlju brojnih svećenika, a pjesmom ga uveličao naš župni zbor. 

        Svetom misnom slavlju prethodila je svečana procesija sa svečevim kipom kroz dvorište župne crkve uz pjevanje Litanija svih svetih.

         U nadahnutoj je propovijedi biskup Štironja istaknuo kako je sv. Ante  živio samo 36 godina, ali je to bilo dovoljno da pokaže i dokaže svoju beskrajnu ljubav prema Bogu i ljudima i postane svet. Životni nam put ovoga sveca  pokazuje kako se mudrost čovjekova očituje u svjesnom odabiru dobra, a ne zla te životu prema Božjim zapovijedima. Biskup je potaknuo roditelje da mudro  odgajaju svoju djecu, a sve vjernike da budućnost grade u duhu Božjih zapovijedi, crkve i crkvenih zakona, ohrabrivši sve da će crkva uvijek biti uz obitelj i voditi brigu o dostojanstvu svakoga čovjeka.

           Na završetku misnoga slavlja župnik don Blaž zahvalio je Bogu na ovom prekrasnom danu, biskupu Štironji na iskrenim riječima i porukama, svećenicima suslaviteljima, ispovjednicima i predvoditeljima trodnevne pripreme za blagdan, ministrantima, čitačima i pjevačima te župljanima za zdušnu pomoć i podršku u obnavljanju i održavanju župnih objekata i crkve. Zatim je župnik pozdravio sve iseljenike i hodočasnike, svim župljanima čestitao blagdan njihova nebeskog zaštitnika, a imendan nositeljima imena današnjeg svečara.

            Iza misnoga slavlja upriličena je humanitarna akcija, koju je organizirala naša župa i Udruga sv. Vinka Paulskog iz Livna, a prilog je namijenjen potrebnima u državi Burundi, gdje je djelovala i stradala naša misionarka s. Lukrecija Mamić. 

 

 

K. Beljan

 

 

Toogle Left