Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Tražiti uzor u Svetom Franji

Sveti Franjo je jedan od omiljenih svetaca u našem narodu. Svojim životom, najviše  podsjeća na čovjeka ovog vremena. Svjedoci smo današnjice a i tijekom današnjeg dana, vjerojatno smo pročitali kakav članak o Franjinom životu. Većina je zapazila sami početak Franjinog života, mladenaštvo, gdje se i On sam tražio. Uživanju u visokom društvu, među poznatim ljudima, novcu, zabavama, vinu i smijehu lako se pokoriti i prihvatiti ga  objeručke. Podsjeća nas na težnje današnjeg modernog čovjeka. Ako smo bili barem blizu, čak i razmišljanjem ili mišlju, i ako smo živjeli ovakvim načinom života, sjetit ćemo se kako su određeni periodi bili dobri, ali uvijek je nešto nedostajalo. Svi mi moramo zaviriti unutar svoga srca i duše te pronaći milosrđe. Sveti Franjo je imao posebno naglašenu emociju brige za siromašne i potrebite, ta emocija uvijek je bila prisutna, no ipak je u jednom trenutku izišla na vidjelo u pravom smislu. Odrekavši se očeve imovine koju poklanja upravo siromasima, pokazuje svoju unutrašnjost, svoju emociju koja ga kao takva vodi putem svetosti.

Nekada nam se čini da možemo mnogo utjecati na sve što se događa u našim životima. Možemo utjecati,  ali ne toliko koliko mi mislimo. Često razmišljamo o samom životu i svim njegovim sastavnicama. Ne shvaćamo mnogo toga, nejasnoga. Strah nas je svih problema, smrti i samoga života. Sveti Franjo je upravo uzor i u ovakvom razmišljanju. Samu smrt je nazvao svojom  sestricom, shvatio je koliko je smrt zapravio dio nas samih, sa mišlju na novi život...   Mnogo je proživljenih životnih situacija Sveti Franjo predao i posvetio svome Ocu koji ga je vodio svojim naumom, predajmo se i mi sa punim pravom, gledajmo na prave, istinske uzore i nadajmo se dobru.... Sretan nam bio ovaj blagoslovljeni dan, spomendan Svetoga Franje Asiškog..

Lj.Ivančić

Toogle Left