Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Sv. Terezija u Koritima

1.listopada ove godine, po vrlo lijepom i ugodnom vremenu, na groblju u Koritima, okupilo se ono malo domicilnog stanovništva, pojačani odseljenicima iz ovoga mjesta koji rado, naročito o blagdanima, navrate u svoje mjesto. Ovaj put, okupila se zajednica da proslavi blagdan sv. Male Terezije od Djeteta Isusa. Bijaše to radostan susret čovjeka i Boga u ljubavi, koju je sv. Terezija posebno naglašavala i u svome životu živjela.
Ove godine mještani Korita skupa sa iseljenicima pokrenuli su akciju obnove svoje kapelice. Nakon dobrog odaziva i dobre financijske pomoći, na kapelici je promjenjeno krovište gdje je ugrađena hidro i termo izolacija. Zidovi su zanovljeni i navučeni edel-puzom a na podove su postavljene nove pločice. Preostao je još jedan manji dio poslova da se odrade a to će biti ovih dana.

Toogle Left