Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Humanost na djelu

Biti human i velikodušan, topao i osjećajan posebno su cijenjene vrline u današnje vrijeme. Uvijek su bile cijenjene, no u ludom, uzburkanom svijetu, potrebne su više no ikada.  Svakodnevno se susrećemo sa različitim teškim ljudskim sudbinama, teškim socijalnim položajima, teškim zdravstvenim stanjima.  Tada trebamo reagirati, pružiti ruku, pomoći koliko i na koji način možemo, jer , svi smo mi braća, ovisimo jedni o drugima i tako mora biti.

Prije nekoliko mjeseci, organizirana je akcija skupljanja novčanih sredstava za obitelj Ćurić. Župljani su dosita bili velikodušni i srdačno su se odazvali ovoj akciji. Također, prije tjedan dana, organizirana je i prodaja dva konja iz Eco sela Grabovica, a novac je također išao za obitelj Ćurić te za obnovu župne crkve u Grabovici. Humanih ljudi uvijek ima, i u ovoj priči, gospodin Ivan Vukadin, načelnik Tomislavgrada kupuje konje te ih poklanja Centru za djecu sa posebnim potrebama Nova nada u Kovačima.  Doista pohvalno i nadasve humano djelo.

Naša odnedavno osnovana udruga, Udruga svetoga Vinka, kojoj je također u središtu aktivnosti pomaganje i briga o siromašnima te potrebitima, također marljivo radi i planira. Posjetom Staračkom domu u Renićima, te posjetom nekoliko potrebitih, bolesnih osoba, učinila je već mnogo. Topla riječ, zagrljaj, razgovor i druženje, izmamili su osmijehe na licima , a humanim članovima ispunjeno srce i blagoslov.  U našoj svijesti uvijek mora postojati osjećaj za drugoga, za bližega, bez obzira na dob, rasu, vjeru i druge razlike...  pomažimo jedni drugima, izravnajmo tu sebičnu, krivudavu crtu, budimo svjesni prolaznosti  te se nadajmo dobru i sretnoj vječnosti... Ova izviješća neka budu blagi poticaj za svakodnevno, barem jedno humano djelo...

 

 

Lj. Ivančić

Toogle Left