Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

S Božjim blagoslovom u novu školsku godinu

Počinje nova školska i vjeronaučna godina, ljetni odmor je završio i vrijeme je za ponovne školske obaveze. Svaki početak je težak pa tako i ovaj početak, svake godine istoga razmišljanja, sličnih postupaka. Mnogi jedva čekaju ponovno krenuti sa školskim obavezama a neki naravno i nisu oduševljeni ponovnom spoznajom o radu i dobrim navikama koje stječemo u odgojno obrazovnoj ustanovi, školi. Odgoj je svakako jedno od najvažnijih razdoblja u čovjekovom životu, s obzirom na spoznaju da učimo cijeli život, ipak moramo razdoblje odrastanja nazvati posebnim. Kroz ovo, najosjetljivije životno razdoblje, važni su dobri temelji, oni temelji koje je teško poljuljati kasnije, iako smo sve više svjesni i takvih situacija i primjera. Svjesni smo i vremena u kojem živimo, nametnutih trendova, slobode koja je možda sada najviše istaknuta. Moramo biti svjesni i onih dobrih strana našega vremena te upravo takve nove, bolje i ljepše trendove iskoristiti u najboljem svijetlu. Nije lako dobro odgojiti mladoga čovjeka. Roditelji imaju najveću, presudnu ulogu upravo u tome, i njihovo dijete, bilo u školi ili izvan nje najčešće predstavlja baš svoga roditelja te svoj kućni odgoj. Nastavnici, profesori su druge osobe koje osim prenesenog znanja, prenose i druge vrijednosti, a upravo svojim primjerom takve vrijednosti postaju dio ličnosti učenika te ga na taj način formiraju u osobu. Za pravi, istinski uspjeh, potrebna je suradnja uzajamno poštivanje. Bog je podario roditelje, podario je učitelje, vjeroučitelje, školu.. nitko ovdje nije slučajno, i svatko mora opravdati svoju ulogu, svoj dar, svoje zvanje. Božji blagoslov je potreban upravo svim učenicima, onim boljima a i mrvicu lošijim, potreban je njihovim roditeljima za snagu i izdržljivost u svim životnim, odgojinim kušnjama, i na kraju je potreban i svim učiteljima, nastavnicima i profesorima za pravedan odnos, razumijevanje, poštivanje, ljubav....  Sretno i hrabro u novu školsku godinu !

Lj. Ivančić

Toogle Left