Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Pripreme za blagdan sv. Ante

Tko je prolazio pored župne crkve ovih dana ili dolazio na svibanjsku pobožnost, najprije je mogao primijetiti skori završetak rekonstrukcije župne crkve no pri samom ulasku u crkveno dvorište ne mogu se ne primijetiti svježe obojani stupovi te ograda. Pokošena i uređena zelena površina, široke lipine krošnje spremne su za dolazak mnogih hodočasnika. Sve je u pripremama za blagdan Svetoga Ante.  Župljani su sudjelovali u svemu ovome, što je doista pohvalno. U nadolazećim danima radovi će se pokušati ubrzati. Volja postoji, a ono što potencijalno može usporiti radove jesu vremenske prilike, kišovito vrijeme. Blagdan je sve bliže i osim ovih vanjskih aktivnosti, župljani se pripremaju i na druge načine. Župni zbor redovitim probama priprema i vježba svoje glasove za misnu svečanost koju će predvoditi biskup Tomo Vukšić. Prije samoga blagdana održat će se mise trodnevnice o čemu će se dodatno obavijestiti. Planovi postoje, lagano se realiziraju, a naš svetac sve pomno gleda i vođeni njegovim blagoslovom završavamo svoje naume. Sve navedeno možete vidjeti na priloženim fotografijama.

                                                            Lj. Ivančić

 

  

Toogle Left