Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Novo lice župne crkve

Usprkos promjenjivom i kišnom vremenu privode se kraju radovi na obnovi župne crkve u Grabovici. Od posljednjeg našeg javljanja, po pitanju radova na crkvi, dosta toga se napravilo i uradilo. Otklonjene su sve dvojbe na koji način sanirati i zatvoriti prirodne pukotine i šupljine koje se nalaze po kamenu od kojeg je sagrađena crkva sv. Ante u Grabovici.
Nakon konzultacija i razgovora sa ljudima koji  rade o kamenu, zaključili smo da veće i dublje pukotine treba zatvoriti hidroizolacionim materijalima iz sikina programa a manje pukotine po kamenu treba zatvoriti, kamenim prahom, bijelim cementom i fleksibilnim ljepilom u boji kamena. Gotovo u cijelosti sanacija kamena je dovršena.

Coklo oko crkve je fugirano i zaštićen je kamen da vlaga ne prodire u temelje crkve.

Svi kameni stupovi na crkvi su obrađeni i zaštićeni.

Pročelje crkve ima potpuno novi izgled u odnosu na ono što je do sada bilo.

Trenutno, naši domaći majstori postavljaju kameni vijenac ispod otvora gdje se nalaze zvona.

Kamen za rozetu je dovezen i ovih dana treba biti postavljen.

Kamen za prozor na pročelju crkve i tri kamena štoka za troja vrata na crkvi trebao bi uskoro stići te ga ugraditi i na taj način, osim podesta i stepenica pred vratima, završiti sa obnovom kamena na župnoj crkvi.

Fasaderski radovi su također započeli, postavljena je prva ruka moleraja , uskoro će biti završeno i drugo nanošenje boje, što će crkvi dati novi sjaj i ljepotu.

Toogle Left