Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Bukova Gora proslavila svoga zaštitnika

Po tradiciji u Bukovoj Gori, velika većina ukopnika u groblje,  okupi se dan prije sv. Josipa radnika nebeskog zaštitnika crkve i mjesta te urede , očiste i pokose travu u groblju kao znak pieteta i poštovanja  prema svojim pokojnima.Očekuje se da će uskoro zainteresirani Bukovčani iz mjesta ili inozemstva prijaviti se za izgradnju obiteljske grobnice na novom dijelu groblja.Ovim putem pozivamo ih da se jave župniku u župni ured telefonom ili putem e-mail_a (Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ) radi evidencije i daljeg dogovora oko početka izgradnje grobnica.

 


Danas, na blagdan sv. Josipa radnika, bijaše veoma svečano na svetom misnom slavlju koje je bilo u jedanaest sati. Ministranti sa župnikom ulaze na oltar uz zvuke orgulja na kojima sviraju i animiraju crkveno pjevanje Danko  Šarić, Ivan i Marija Mamić. Iako su prisutne članice župskoga zbora, cijela okupljena zajednica postaje jedan veliki zbor koji skladno, zdušno i snažno slavi  Boga i njegova izabranika  a svoga zaštitnika sv. Josipa. Uslijedio je blagoslov polja i molba da Gospodin blagoslovi naš rad i trud. Riječ Božju navjestiše, razgovjetno i razumljivo, djeca i mladi iz ovoga mjesta.
U propovijedi je naglašeno da u svetom pismu nije zabilježena niti jedna riječ koju je izgovorijo današnji svečar sv. Josip radnik.  Ipak je Josip snažno govorijo i danas govori  svojim djelima i svojim životom. Sveti Ante kao da je na Josipa mislio kad je govorio “ Riječ je živa, ako život govori, zato neka prestanu riječa a neka djela govore.” Za ovo podneblje i za ovo mjesto, na svetu misu okupio se velik broj vjernika koji su dostojanstveno, pažljivo i pobožno pratili i u misnom slavlju sudjelovali.
Dok je Gospodin blagom kišom zemlju blagoslivljao  narod se sa svojim gostima razilazio i u tople domove uputio.

Toogle Left