Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Radovi na crkvi i oko crkve

Prije dva tjedna objavljeno je da je započela obnova naše župne crkve u Grabovici. Nakon toga nikakve vijesti ni spomena što se to radi i kako radovi napreduju. Iako o tome nismo pisali ipak smo sve dokumentirali i fotoaparatom bilježili promjene koje se događaju  na samom crkvenom objektu i oko njega. Nadam se da će i u ovom slučaju vrijediti ona izreka da  slika vrijedi više od stotinu riječi.
Zato vam stavljamo brojne slike, na promatranje i gledanje, koje prate postavljanje skele oko crkve i zvonika, početak pjeskarenja i svakodnevno napredovanje u tom dijelu posla.
Još je preostalo dva, najviše tri dana pjeskarenja a potom ćemo pristupiti zamjeni jako oštećenih komada kamena i saniranju većih rupa /šupljina / koje ima ova vrsta kamena kojom je sazidana naša crkva. Kada se sve to obavi tada ćemo zaštititi kamen da ne prima i da ne propušta vlagu.

Paralelno sa poslom na crkvi pripremamo zid oko crkvenog dvorišta da ga obojimo a time i zaštitimo od daljnjeg propadanja. To radimo svojim snagama. Lijep broj mještana, koji su u inozemstvu radili na sličnim poslovima, dragovoljno su prihvatili da barem kapitel na zidu crkvenog dvorišta poprave i učvrste. Nakon toga zid ćemo grundirati  i odgovarajućim bojama oličiti.

Toogle Left