Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Kako smo uspjeli

Kao što već znate u našoj župi su krenuli svirati novi orguljaši. Evo kako smo mi za kratko vrijeme uspjeli.
Došli smo na prvi sat vjeronauka na kojem smo se prijavljivali za sviranje, ministriranje, itd. Prijavili smo se i jedva smo čekali subotu, da počnemo učiti svirati. Prve subote sviranja nam je dobro išlo i bili smo zadovoljni sa tim što smo postigli. Dobili smo instrumente za sviranje da bi mogli vježbati.  Vježbali smo i trudili se što više pokazati na sljedećem sviranju da što prije započnemo nastupati u crkvi. Na vjeronauk smo išli utorkom i to nam je vrlo dobro došlo jer smo mogli ostajati i učiti svirati a poslije i pjevati sa župnim zborom. Župnik nam je dao pjesme koje smo trebali naučiti svirati da bi mogli postupno se uključivati i svojim sviranjem  pratiti pjevanje u crkvi. Pjesme smo naučili, te smo nakon otprilike dva-tri  tjedna svirali na svetoj misi u Bukovoj Gori.  Nakon toga smo se opustili i naučili smo puno više pjesama. Krenuli smo svirati na probama sa zborom, a naposljetku smo ja i Ivan Mamić počeli svirati u župnoj crkvi. Na svakoj svetoj misi pomagao nam je i Pere Kovač, dugogodišnji župni orguljaš. Približavao se Božić pa smo morali učiti nove pjesme. Svirali smo na Božićnim misnim slavljima. Od tada sviramo na svakoj  svetoj misi pa i sada u korizmeno vrijeme kada nam se pridružila Marija Mamić. Ona je sa nama vježbala cijelo vrijeme iako je često zauzeta sportskim aktivnostima. Danas  na treću korizmenu nedjelju pridružile su nam se još dvije mlade talentirane orguljašice Matea Beljan i Veronika Beljan koje su prvi put nastupile i svirale na svetoj misi u našoj župi.  Svih nas petero novih svirača u našoj župnoj zajednici sretni smo da možemo svojim sviranjem doprinositi ljepoti i uzvišenosti liturgijskih slavlja.
 Ovako smo mi uspjeli i nadamo se da će ovo potaknuti još mnogo djece i mladih da krenu učiti svirati i da će im ovo pokazati kako se uz trud i rad sve može postići.

 

                                                                                                                                         D.Šarić

Toogle Left