Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Dolazimo vam u posjet

Monografija Sto osamdeset godina župe Grabovica trebala bi biti isporučena 3. svibnja 2019. iz Grafotiska u Grudama u župni ured u Grabovicu. To je čvrsto obećanje, stoga smijemo najaviti predstavljanje monografije u Zagrebu, 11. svibnja 2019. u dvorani Franjevačkog samostana u Dubravi u 19h. Uz monografiju dolazi i CD sa svim podatcima iz matica: krštenih, krizmanih, vjenčanih i umrlih, otkada postoje matice u župi Grabovica i ostalim okolnim  župama. Za svaku obitelj načinjeno je obiteljsko stablo što je zasluga gosp. Josipa Ivančića iz Sotina a podrijetlom je iz župe Gabovica, točnije iz Čobanovića, zaseoka sela Dobrića.

Predstavljači ovoga, za nas velebnog djela koje nam približava našu daljnju i bližu povijest bit će: o. dr. Jakov Mamić, Josip Ivančić, dr. fra Robert Jolić autor knjige i prof. don Ilija Drmić. Skupu će nazočiti i župnik iz Grabovice don Blaž Ivanda koji će pozdraviti sve prisutne koji su rodom iz župe Grabovice (sela: Grabovice, Dobrića, Korita, Zidina i Bukove Gore).

U Zagreb će doputovati i dio Župnoga zbora koji će nam tijekom predstavljanja monografije izvesti nekoliko skladbi za dušu i dobro raspoloženje. A specijalni gosti, gosti iznenađenja, počastit će nas domaćom gangom i bećarcem.

Očekujemo dobar odaziv naših mještana i župljana nastanjenih u Zagrebu i okolici!

Nakon predstavljanja knjige, koja će se moći i kupiti, bit će prigoda za druženje, razgovor uz čašicu pića i pjesmu.

 

 

Toogle Left