Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

GODIŠNJICA POSVETE ŽUPNE CRKVE

U petak, 30.studenog u našoj župi svečano je proslavljena godišnjica posvete župne crkve sv. Ante i blagdan sv.Andrije.

U našoj župi to je zapovjedna svetkovina još od 1961.godine, kada je posvećena naša župna crkva.

Svečano misno slavlje, uz koncelebraciju još 16 svećenika, predvodio je don Ilija Drmić a svečanim liturgijskim pjesmama upotpunio župni zbor sv.Venancije.

Don Ilija se uvijek rado, ako u mu to njegove obaveze dopuštaju,odazove pozivu da predvodi sv.misu u svojoj rodnoj župi.

Pažnju prisutnih don Ilija je zaokupio nadahnutom i vrlo zanimljivom propovijedi, najprije razmatrajući život i djelovanje sv.Andrije a zatim prisjećajući se svečanog slavlja i obreda posvete naše crkve u kojem je kao dječak od 6 i pol godina sudjelovao kao ministrant.

Don Ilija je istaknuo neke povijesne činjenice.... da naša župna crkva postoji od 1916.g. 1958.godine na župu dolazi župnik don Andrija koji crkvu obnavlja izvana i iznutra te po završetku poziva tadašnjeg biskupa Čulu da posveti crkvu.

O svim povijesnim detaljima ovoga kraja u povodu 180 obljetnice osnutka župe na inicijativu sadašnjeg župnika don Blaža Ivande, fra Robert Jolić piše monografiju u kojoj će biti opisan, između ostalog, i osnutak naše župe.

....."a poruka je da vjernici koji su u ovom hramu preporođeni nikada ne zaborave ovaj hram, ovu župu, ovaj kraj! Amen!"...završio je don Ilija svoju propovijed.

Toogle Left