Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Proslava sv. Ante i krizma u Grabovici

Tomislavgradski portal Tomislavnews.com na svojim stranicama objavio je vijest o proslavi sv. Ante i podjeli sakramenta krizme u našoj župi, pa s toga u cijelosti prenosimo njihov tekst a fotografije možete pogledati na njihovoj stranici.

 
 
Danas je u Župi Grabovica, u Duvanjskom dekanatu, u buškoblatskom kraju, svečano proslavljen Blagdan sv. Ante, a biskup mostarsko-duvanjski, dr. Ratko Perić podijelio je sakrament svete potvrde-krizme, Pečat Duha Svetoga na 22 krizmanika iz buškoblatskih župa: Prisoja, Grabovice, Rašeljaka i Vinice...
Unatoč kišnom i oblačnom vremenu, na svečanoj svetoj misi u Župi Grabovica, u Crkvi sv, Ante Padovanskog, danas su okupilo mnogo vjernika i to iz sve četiri župe oko Buškoj jezera. Naime, uz proslavu Blagdana sv. Ante, danas je u Grabovici biskup podijelio i sakrament svete krizme.
Na početku misnog slavlja mjesni župnik don Blaž Ivanda i krizmanici poželjeli dobrodošlicu Ocu biskupu, potom je, vrlo raspoloženi biskup predvodio misno slavlje i to u interakaciji s vjernicima i krizmanicima. 
U nadahnutoj, a prigodnoj propovijedi, kroz život svetoga Ante objasnio je vrijednost i smisao darova Duha Svetoga. Posebno je naglasio strahopoštovanje, kako jedan od glavnih darova, a današnji čovjek, kazao je biskup, gotovo je i zaboravio na ovaj dar, skoro ga izgubio.
Pohvalio je sve župnike koji su dobro pripremili krizmanike, čestitao krizmanicima i njihovim roditeljima i kumovima, te pohvalio Župni zbor na skladnom pjevanju, a poželio je  ustrajnu i čvrstu vjeru i krizmanicima i vjernicima.
 
Čestitke krizmanicama i krizmanicima , njihovim roditeljima i kumovima uputio je i don Blaž i drugi župnici i svećenici nazočni na ovome velikom i lijepom dvostrukom slavlju u Župi Grabovica.
 
Čestitamo i mi krizmanicama i krizmanicima , njihovim roditeljima i kumovima i neka ih Duh Sveti vodi i prati u životu!
 
Toogle Left