Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Novo lice župne kuće

Dugo vremena je prošlo od kada se nije pojavila nijedna vijest o napredovanju u izgradnji nove župne kuće. Iako vijesti nije bilo to ne znači da se nije gradilo. Što više, vrlo se uznapredovalo u poslovima i sve se više približavamo završetku građevinskih radova na kući.
Navest ćemo pet većih poslova koji su odrađeni od posljednjih vijesti o radovima na novom župnom objektu.

1. Knauferski radovi.
    Od odgovarajućeg knaufa sa potrebnom izolacijom podignuti su zidovi koji odvajaju sanitarne prostorije od soba. Gipsom su gletovani svi plafoni. Također su urađeni spušteni plafoni u pojedinim prostorijama a time će te prostorije dobiti svoju dekoraciju i ljepši izgled.

2. Postavljene su cijevi za podno grijanje.
    U ovom poslu  imali smo veliku pomoć od naših radnika u inozemstvu, na taj način uštedjeli smo značajna sredstva.  Tomislav Drmić Ivanov dao je projekt a Mate Ćurić Ivanov vodio je postavljanje cijevi uz asistenciju Ante Beljana i Pere Gadže koji je prethodno postavio stiropol izolaciju, sve gratis.

3. Nakon postavljanja cijevi za podno grijanje bilo je potrebno odmah izliti estrih na podove u cijeloj kući. 

4. Keramičarski radovi
    Izlijevanjem estriha otvorila se mogućnost postavljanju keramičarskih pločica na podove i u sanitarne čvorove. Pogođeno je i postavljeno 236 m2 podnih i zidnih pločica u kući.

5. Fasaderski radovi
    Na fasadu župne kuće postavljen je stiropol  debljine 10 cm. Izabrano ljepilo, naneseno u dva sloja i mrežice, spadaju u sami vrh po kvaliteti među sličnim proizvodima. Završni sloj, silikat putz proizveden je u Njemačkoj. Izvođači radova na fasadi bili su domaći majstori,  Nikola Kotarac i Bože Ivančić.  U nanošenju silikat putza pomažu im Ante Alagušić, Jozo Ćurić, Iko Mamić, Iko Beljan i po tradiciji Pere Gadža koji bez nadoknade tj. besplatno rade na župnoj kući. Svima zahvala na velikodušnom daru i dobro obavljenom poslu.

Nakon svih ovih radova na župnoj kući župnik je obavijestio župljane da je fond za izgradnju župne kuće ispražnjen, te da će se s nastavkom  radova pričekati dok se stanje u župnoj blagajni ne popravi.

Toogle Left