Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Najznačajniji tjedan...

Slobodna sam Ga  nasloviti ovom jakom i zvučnom riječju, dati mu punu i najveću važnost i vrijednost nad svim danima i tjednima kroz godinu. Veliki tjedan, tjedan molitve, istine, borbe i pobjede nad tamom, najiskrenije ljubavi prema čovjeku, spasenje svijeta, očitovanje najvažnijeg dijela ljudske povijesti.

Početak i kraj Muke Gospodnje, različite situacije kroz koje je naš Isus morao proći, jer takva je  bila volja njegovog  Oca.. Cijeli spektar likova koje svakodnevno susrećemo u životima. Često smo bili osuđivani, kao što smo i sami osuđivali, također smo uživali u dvoličnosti, govorili jedno a radili nešto sasvim drugo, pljuvali po svetinjama, lažno optuživali, zatajivali Isusa zbog modernog načina gledanja na svijet..... mnogi smo svakodnevno Jude, Petri, Cirenci te svjetina koja je vikala : „Raspni Ga , raspni“!

Sve ovo je doista bilo u najznačajnijem tjednu. Ovaj tjedan spomenemo u svakoj svetoj Misi. Ne znam jesmo li svjesni ovih istinitih događaja i njihove veličine. Često mi se čini da nismo. No, osuđivati nećemo, generalizirati također. Bog voli svojega čovjeka, uvijek mu oprašta...znamo da nam je oprostio i da  će nam oprostiti tek i ako pomislimo na to.

Koliko smo maleni a opet veliki?! Isus nas čini velikima u ovom Velikom tjednu.

Hvala ti dragi Bože za ove velike dane ... želimo da nam svaki bude osviješten i ispunjen ovim mislima... Podari nam sretne misli, dobre namjere i čisto srce....

 

Lj. Ivančić

Toogle Left