Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Hodajmo s Kristom

Korizma je. Vrijeme kada kršćani raznim pokorama i odricanjem žele očistiti svoja srca,  svoje duše da bi bili što bliži i dostojniji Kristu, našem Otkupitelju.
Vrijeme kada u svojim srcima želimo oživjeti Kristovu muku koju je podnio za nas, te zajedno s Majkom našom Marijom pod Kristovim Križem, prodrijeti u bezdan Božje ljubavi i osjetiti svu Njenu obnoviteljsku snagu.
Svatko od nas ima svoje načine posta i pokore i to je Kristu milo.
Važnije od svega je da na našem putu, ne samo u vrijeme Korizme, nego kroz cijeli naš ovozemaljski prolazni život hodamo s Isusom i za Isusa.
Da zajedno s Majkom našom Marijom pratimo krvave tragove Njegovog Križnog Puta, da zajedno s Njom strepimo i brojimo udarce i poniženja koje je za nas podnio. Da svim srcem želimo biti poput Šimuna i potkučiti  naša bezvrijedna ramena da Mu olakšamo i pomognemo...da Mu poput Veronike potrčimo u susret i obrišemo Njegovo umorno, ispaćeno i povrijeđeno lice. Povrijeđeno našim grijesima, našom nezahvalnošću, našom ohološću, našim licemjerstvom...
U društvu ucviljene Majke kleknimo ponizno ispod Njegovog Križa i molimo za oprost, da na nas, baš kao i na Longina,  padne kaplja Predragocijene  i  Iscjeliteljske Krvi i Vode što iz Njegovog Presvetog Tijela poteče na spasenje svega svijeta.... da nas obnovi iz korijena, da nas učini onakvima kakve nas On želi... Da nas učini svjedocima Njegove Svetosti i Ljubavi.
Ucviljena Majko draga, izmoli nam onakvo pouzdanje kakvo si Ti imala kada si Anđelu Gabrijelu odgovorila: "Neka mi bude". Da srcem punim pouzdanja i ponizno šuteći prihvaćamo i vršimo volju Božju, da radosno i s ljubavlju prigrlimo svoj križ u ovom ništavnom i prolaznom životu. 
Znam da će Tvoj Sin opet potkučiti svoja Presveta ramena i hodati uz nas i voditi nas svojom  Svetom  Ljubavlju i  Milošću.
...Hvala ti Isuse na neizmjernoj Ljubavi kojom si nas otkupio...
Hvala Ti što si još uvijek prisutan i okupljaš nas oko svoga Svetog Oltara i hraniš nas Nebeskim Kruhom...svojim Presvetim Tijelom. Molimo te hodaj uvijek sa nama i vodi nas Tvojim putovima prema Vječnoj Slavi. Amen!

I.Mamić

Toogle Left