Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Susreti koji obogaćuju dušu i srce

U četvrtak 05.10. članovi naše  Konferencije sv.Ante, koja djeluje pri humanitarnoj Udruzi sv. Vinko Paulski, sa župnikom don Blažem su bili u posjeti našem župljaninu Mati Beljanu koji se nalazi u socijalnoj ustanovi u Stocu.
Prema Stocu smo se uputili u ranim jutarnjim satima.
Usput nam je bilo posjetiti filijalnu crkvu u Tasovčićima i članove Udruge sv. Vinka u Čeljevu.

Kratko smo se s njima družili, razmijenili iskustva te nastavili put do našeg glavnog odredišta.
S nestrpljenjem smo očekivali dolazak u Stolac kod Mate.
Dragom Bogu hvala, Matu smo zatekli dobrog zdravlja i izvrsnog raspoloženja. Nije skrivao radost i sreću zbog našeg dolaska. Puno znači, kad si daleko od doma, vidjeti poznata lica.
S Matom smo proveli nekoliko sati u šetnji, razgovoru i smijehu. Brzo nam je proletjelo vrijeme i pomalo emotivno smo se pozdravili sa njim i obećali smo mu da će biti u našim mislima i molitvama do idućeg susreta.

Osmijeh i sreća našeg Mate je nas, članove udruge, podsjetio zašto smo zapravo tu, zašto naša Udruga postoji. Spoznaja da si uzrok nečije sreće i nečijeg osmijeha neizmjerni je Božji blagoslov i najveća moguća nagrada.
Prije povratka svratili smo kod don Rajka Markovića, župnika župe sv. Ilije  proroka u Stocu. Tu su nas prekrasno dočekali i ugostili.

Okrijepljeni i fizički i duhovno uputili smo se kući. Uz Božju pomoć, pred našu župnu crkvu stigli smo točno na vrijeme molitve krunice da Majci Božjoj zahvalimo na prekrasnom danu, na prelijepim iskustvima i svim divnim ljudima koje smo taj dan sreli.
Neka nas sve skupa prati i štiti naša Majka Blažena Djevica Marija!

Toogle Left