Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

„Samo se s ljubavlju živi, samo se s bolom ljubi“ sveti Franjo

Na današnji dan, slavimo blagdan svetog Franje Asiškoga. Ljupki, dobri, mladić, kojemu je bilo sve dano u životu, otac koji je uvelike htio utjecati na izbor njegovoga životnog puta... kao i svaki roditelj svojemu djetetu. Franjo želi ići putom svetosti, težim putom. Tko se to više divio ljepoti prirode nego sveti Franjo?! Tko je jedini mogao razgovarati sa životinjama kao sa ljudima i razumjeti  sve nerazumljivo, imati čula za neshvatljivo, imati razumijevanja za ono što nitko nema, pomagati siromašne i gubavce, tješiti žalosne i s njima podnositi dio tereta... tko je to mogao nego sveti Franjo, naš veliki Franjo.

Život je smatrao predivnim Božijim darom u kojemu moramo djelovati da bismo uživali... Njegovo uživanje je bilo toliko jednostavno, da je svaka sitnica bila velika. Bio je velik čovjek u Božijim očima. Bog mu daje podršku i vodi ga svojim putom. Smrt je bila njegova sestrica, koja je na kraju došla po njegovo tijelo a duša je otišla u visine... u rajske visine.

Želimo li slijediti Isusa, neka nam uzorom bude sveti Franjo, a njegov nas blagoslov uvijek pratio i u molitvi nas spominjao dragom Bogu. Nastojat ćemo živjeti s ljubavlju i tako dostojanstveno ljubiti svojega bližega, baš kao sveti Franjo !

Lj. Ivančić

Toogle Left