Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Proslavili smo blagdan sv.Vinka Paulskog

U srijedu 27.09.2017 u Livnu svečano je proslavljen blagdan sv.Vinka Paulskog.
Ovaj blagdan su na poseban način proslavile časne sestre Milosrdnice, članovi Marijanske Vinkovske mladeži te članovi  humanitarne Udruge sv.Vinka Paulskog sa svim svojim konferencijama iz okolnih župa.
S ponosom možemo reći da se u veljači 2016.g ovoj prekrasnoj, velikoj Vinkovskoj obitelji, na inicijativu župnika don Blaža pridružila i župa Grabovica osnovavši konferenciju sv.Ante koja uz župnika broji 10-tak članova.
Pripreme za blagdan započele su trodnevnicama koje je kao i svečano euharistijsko slavlje predslavio don Ivan Bebek u župnoj crkvi Svih Svetih u Livnu.
U svojoj nadahnutoj propovijedi u crkvi prepunoj vjernika don Ivan je govorio o sv.Vinku, njegovu životu i djelovanju. Na sve prisutne je zazvao blagoslov i zagovor sv.Vinka da po uzoru na njega svi u svojim bližnjima koji su u potrebi susretnemo samoga Krista, jer kako je sv.Vinko govorio: "Ako danas posjetiš deset bolesnika, deset puta si susreo Krista."
Na kraju misnoga slavlja župnik fra Vinko Sičaja se zahvalio don Ivanu Bebeku, svim prisutnima, posebno časnim sestrama Milosrdnicama koje svojom nesebičnom ljubavlju prema potrebitima i danas oživljavaju lik sv.Vinka Paulskog.
Nakon misnoga slavlja druženje smo uz pjesmu i molitvu nastavili u dvorani pastoralnog centra na domjenku kojeg su pripremile časne sestre i članovi udruge.

Toogle Left