Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Završeni su radovi na krovu

Oko krova na novoj župnoj kući ima jedna lijepa priča. Borovi oko crkve, dvorane i kuće postali su opasnost i smetnja. Saznajemo da je borova građa bolja od jelove građe, nešto je teža i u sebi ima smole, znači da je nezgodnije s njom raditi. Zanemarujemo taj razlog i odlučujemo da ćemo borove popilati i od njih dobiti građu za krovište. Dok mi o tome razmišljamo  u Grabovicu dolazi fra Zoran Tadić župnik u Bugojnu. Iznosimo problem a on uzima mobitel i poziva svoga dobrog poznanika i pita može li on išta pomoći da se riješi ovaj problem. Čujemo glas koji govori, nema problema, vi ispilite  borove a ja ću poslati kamion sa prikolicom, pokupiti trupce u pilani ih obraditi tj. ispiliti  grede i daske  potrebnih dimenzija i sve to ponovno vratiti u Grabovicu. Uslijedilo je pitanje, koliko će to koštati ? On odgovara da neće ništa koštati, to će biti moj dar za gradnju župne kuće. Velika ti hvala prijatelju,  reče fra Zoran, ugasi mobitel i kaže, gospodin Husein Spajić čovjek iz Bugojna koji ima svoju pilanu, riješit će stvar. I mi zahvaljujemo gospodinu Smajiću.
Pristigla je građa za krov, složena je da se prosuši.

24.  Kolovoza 2014. počela se slagati konstrukcija krovišta. Postavljena je stolica a zatim atike ili kosnici i rožnici.

Postavlja se borova daska između rožnika, na dasku se stavlja katranska ljepenka, a po njoj dolazi staklena vuna. Po rožnicima se ponovno zakiva daska na koju ide vodonepropusna a paropropusna folija, iznad idu kontraletve  i letve.

Limar je postavio limene okove i oluke tako da se može iznijeti crijep na krovište i sav ostali materijal za krov.

Pristupilo se postavljanju crijepa na krov.

Završeni su radovi na krovu.

Uskoro, što je moguće prije, uslijedit će zatvaranje objekta tj. postavljanje prozora i vrata.

Toogle Left