Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Jesenski zreli plodovi

Jesen, divne žarke boje, zreli plodovi voća i povrća, stiže još jedno divno godišnje doba. Jutarnja rosa, zelena trava protkana žutim, zlatnim nitima, široke krošnje, užurbani ptičiji let, let u krug, bijeg od kišnih, tmurnih oblaka.

Sunce je maloprije bilo tu?! Što se dogodilo? Skrilo se, odjednom je pobjeglo. Tužnim pogledom sam tragao po nebeskim svodovima... promijenilo se moje raspoloženje. Negdje u daljini, jedna zraka je još bila postojana...slijedio sam njezinu putanju, a ta ista svijetlost završila je na radosom lijepom licu moje majke.

Njezin osmijeh mi je odmah popravio raspoloženje, i uputio kritiku. Prepoznala je moje raspoloženje, odmah me ukorila. „Trebaš se veseliti svakoj promjeni sinko moj, tako i vremenskoj, ta sve nosi svoju vrijednost pa i ova kiša, i ova jesen“!  Malo sam razmislio o majčinoj rečenici...

Sljedeći zadatak je bio branje zrelih voćnih plodova iz vrta.“ Sine moj, vidiš kako je priroda dobra prema nama, dala nam je svoje zrele plodove, gotovi proizvod, sladak i zdrav. Neka ti ovi plodovi budu uvijek opomena, sijećanje kako se i ti trebaš dati baš u najboljem izdanju čovjeku koji je potreban tvoje pomoći, da trebaš obavljati svoje dužnosti koje će dati iste ovakve plodove , ponajprije školske dužnosti potom i ostale koje će utjecati na tvoj cjelokupni život!“

Nekako mi je ova jesen počela divnim mislima, nisam ni svjestan što sve mogu naučiti iz tako lakih primjera, iz sitnica. Bogu hvala!

Slavit ću Ga, hvaliti i veličati, kroz sva godišnja doba. Bit ću raspoložen kroz sve oluje i sva sunčana razdoblja... Znam da će me on voditi i da će slati sve što misli da je dobro za mene!

 

Lj. Ivančić

Toogle Left