Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Čestitamo useljenje

Prvi tekst o obnovi kuće Ivana Ćurića započeo je riječima „ U subotu 24. rujna 2016. god. otpočela je obnova  obiteljske kuće Ivana Ćurića. Danas 19. rujna 2017. god. objavljujemo da je kuća u potpunosti obnovljena i useljena.
Budući da poslije 22. studenog 2016. god. kada je završena prva etapa obnove, nije objavljen niti jedan izvještaj o obnovi, sada ćemo kronološki pratiti obnovu kroz foto dokumentaciju kojom  smo uspjeli zabilježiti radove na kući.
Nakon što je razvedena struja i voda u objektu, pristupilo se zabacivanju špricom i grubim  malterom zidova  u hodniku, banji i dnevnom boravku.

Na vanjskim zidovima kuće, tri reda blokova, kojima je etaža podignuta na propisanu visinu, su zabačeni malterom. Stare fuge na kući su obijene i zamijenjene novim fugama od boljeg i kvalitetnijeg materijala.

Radovi unutar kuće su nastavljeni. Pločice su postavljene na hodniku, banji i u primaćoj sobi. Zidovi su navučeni edelputzom , vrata su postavljena, laminati  ugrađeni, elementi za banju dovezeni, pristiže namještaj za kuhinju i primaću sobu.

Kuća izvana je potpuno dovršena. Silikatputz postavljen je na pojas ispod krova. Kamen na kući je fugiran.

U banji svi su elementi posloženi.

Primaća soba i kuhinja poprimaju konačni izgled.

Obitelj Ivana Ćurića od srca zahvaljuje „ Eco–selu Grabovici “ kao nositelju ovoga projekta, onima koji su financijski poduprli ovu akciju, onima koji su darovali namještaj i elemente za banju, svima koji su svojim radom doprinijeli da dođu do ovako lijepoga i prostranoga prostora / doma / za stanovanje njihove peteročlane obitelji.

Toogle Left