Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Sklad života

Razmišljajući o skladu, nameće nam se mnogo zaključaka, polemika... U čemu je zapravo tajna? Tajna je postići sklad u samom življenju, sklad između fizičkog i duhovnog, sklad između neba i zemlje. Čovjek je duhovno biće , sa fizičkim potrebama i načinom života. Duša je ona koju treba njegovati više od tijela, treba misliti i paziti kako ju hranimo, čime, kakvim sadržajima... Vrijeme ide i ne može se zaustaviti, ono nam potajno nameće situacije, događaje, i daje nam biranje onoga što nas čeka i što zapravo moramo sami birati i dokazati. Duša ili tijelo? Jedno ili drugo? Oboje – sklad! Svjesni smo da za sve treba trud , za sve treba razmišljanje, za sve treba blagoslov i otvorenost ka pravim putovima... Čovjekova slobodna volja je veliko čudo i božji dar... i zato i ima težinu prisustva u našim životima. Nekada treba stati i dobro razmisliti kako život provesti, ako nije kasno, vratiti se boljem, zaboraviti prošlost, nastaviti dobrim stazama, potražiti prave prijatelje, zalagati se za ljubav i dobročinstva... Zar ovo nije sklad? Najprije sklad u glavi i u razumu...a Bog prepoznaje čisto srce... i čisto srce stvara najveći životni sklad.... Ovim mislima započnimo svoje odmore, kada ćemo možda najviše željeti vrijeme povesti u skladu i miru , kako u mislima tako i u društvenoj okolini.... Uz božju ruku, možemo sve.... Blagoslovljeno nam bilo skladno planiranje budućnosti .....

Lj. Ivančić

Toogle Left