Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Blažena Djevica Marija – Majka naša

Nema ljepše riječi od riječi „majka“. Prilikom svakog izgovora iste riječi, obuzme nas poseban osjećaj, toliko snažan i jak, neopisiv. Najprije se sjetimo naše biološke majke koja je u svim situacijama pratitelj kroz vlastiti život, osoba ohrabrenja, ljubavi, pažnje, moralna vertikala... obiteljski stup, osoba koja je uvijek tu za sve. Najlakše se obratiti majci, bilo što da je u pitanju.

Sve ovo i u drugoj dimenziji i još bezbroj puta više posjeduje Naša Majka, Blažena Djevica Marija. Kako se lijepo njoj obratiti i zamoliti je za pomoć, kako je divno imati nju u svakom trenutku, kako je ohrabrujuće pomisliti na nju u bilo kojoj potrebi i zazvati njezino ime. Ona se istog trenutka odazove i dodje pomilovati svoje dijete. Krunica je samo zahvala Našoj Majci za obilje blagoslova koje primamo, i kroz ovaj način molitve zazivamo  Našu Majku, zahvaljujemo joj i mislimo na njezin život koji je posvetila svome sinu Isusu Kristu. 

U ovom mjesecu, svibnju, Marijinom mjesecu, želimo biti što bliži Našoj Majci, želimo joj dati i predati sve svoje misli, riječi i djela... želimo da ostane ili zauvijek postane naša prva majka... naš uzor i naša nada, naša zagovornica i naša pratiteljica.... Marijo , majko , moli za nas i čuvaj nas!

Lj.Ivančić

Toogle Left