Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Dođe sveti Marko....

Svake godine, 25. travnja, slavimo blagdan svetog Marka evanđelista. Sveti Marko nam je poznat kao aleksandrijski biskup, utemeljitelj kršćanske zajednice u sjevernoj Africi te zaštitnik Venecije. Prema predaji, sveti Marko prelazi na kršćanstvo pod utjecajem svetog Petra, Petar ga i nagovara da piše Evanđelje te ga šalje u Aleksandriju. Tamo završava svoj životni put zbog neprijateljski raspoloženih stanovnika, i nedugo nakon smrti, njegovo tijelo biva preneseno u Veneciju zbog čega se ovaj svetac smatra i već spomenutm njezinim zaštitnikom.  Posebno se ističe Markovo Evanđelje jer je u njemu Marko više od drugih evanđelista istaknuo  Isusovo čovještvo.  S ovim blagdanom započinje blagoslov polja,  njemu se utječe protiv munja, tuče i ostalih vremenskih neprilika te se moli za dobro vrijeme i dobru žetvu. U našoj župi blagdan proslavljamo na najstarijem groblju, Gromili iznad Eco sela Grabovica. Nadamo se da će sveti Marko donijeti lijepo vrijeme te blagostanje za skoru budućnost u Božijem blagoslovu... Svim našim župljanima koji nose ovo lijepo ime čestitamo imendan, a i šire, naravno! 

Lj. Ivančić

Toogle Left