Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Korizmene odluke

Današnjim danom počinje veliko razdoblje u vjerskoj godini, pokorničko razdoblje. Vrijeme je to propitivanja, odluka, razmišljanja, novih početaka,  spoznaje o prolaznosti i grešnosti. Mnogi su baš danas donijeli razne odluke za biti bolji i samim time biti bliži Kristovom nauku i njegovom evanđelju. “Sjeti se čovječe da si prah i u prah ćeš se i vratiti „ danas smo čuli prilikom pepeljanja i doista nam ova misao postaje i treba biti vodilja. Sve ovozemaljsko je prolazno, i evo nam baš poticaj za bolje sutra, čišću dušu i veće te potpunije srce. Moramo biti svjesni svoje duhovne sfere, te se oslobađati one tjelesne. Razne požude, ponude, napasti tjeraju svoje , kušnje novoga doba, razmišljanja modernog svijeta, ponašanja te vrednovanja onoga što ne bi trebalo, iscrpljuju čovjekov duh. Nesvjesno polazimo za svim tim... Jesu li naše korizmene odluke iskrene? Mislimo li i dalje samo na sebe ili pak želim postići nešto što je vezano za vidljivo i vanjsko? Možemo li se toliko praviti licemjerni? Je li nas svega toga strah? Trebali bismo postaviti niz pitanja tijekom današnjeg dana... ući u svoju nutrinu i proispitati sebe, zamoliti Boga za prosvjetljenje i pomoć protiv naše ovozemaljske površnosti. Bog će prepoznati čisto srce a isto tako će i pomoći onom koji traži spas i prave vrijednosti. Ispunimo ovo sveto vrijeme molitvom za druge. Ima li većeg dara od molitve za potrebitu osobu, zar to nije veća žrtva od nekonzumiranja čokolade? Mislim da je. Zapravo smo svjesni koja je tu snaga i volja i blagoslov.... Počnimo pravim i smjelim koracima blaženo i pokorno ispunjavati vrijeme koje nam stiže....

 Lj. Ivančić

Toogle Left