Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Najava nove gradnje

Prošle godine župa Grabovica je u kratkom vremenu uspjela obnoviti  župnu  crkvu  Sv. Ante  izvana, obnova je bila zahtjevna, a obavljena je na opće zadovoljstvo svih kojima je ova crkva draga, kojom se ponose i koja im je više od simbola i znaka. Za blagdan Sv. Ante crkva je zablistala u novom sjaju i svijetlu.


Neposredno nakon proslave patrona župe pristupilo se obnovi i preuređenju crkve iznutra. I to je urađeno po liturgijskim i građevinskim propisima, nismo čuli nijedan negativan komentar i zamjerku na izgled i kvalitetu obavljenih radova. Nabavljen je novi  interijer za crkvu, jedino su ostale stare klupe koje mogu ostati još jedno vrijeme , to nam sada nije prioritet.

Nakon završetka obnove crkve iznutra, najavljeni su radovi na župnoj kući, koji će uslijediti početkom proljeća.
Vrijeme je brzo prošlo a mi se nalazimo neposredno pred početkom izvođenja radova na novoj župnoj kući. Pripremni  radovi su već otpočeli. Osnovno je pitanje bilo, da li obnavljati staro ili graditi novo. Na sastanku koji je održan 8. siječnja 2017., na kojega su pozvani svi domaćini iz župe  a prisutan je bio u ime Biskupije generalni vikar don Željko Majić, došlo se do odgovora na gornje pitanje, odlučeno je da se gradi nova župna kuća.
Vanjski izgled kuće imali ste priliku vidjeti u dosadašnjim objavama na našem portalu.


Uz  garažu župna kuća će imati u prizemlju:  župni ured, salu za sastanke,/ vjeronauk, probe za  crkveno pjevanje i ostale namjene/, sanitarni  prostor i ostavu za razne stvari. Na katu će biti: primaća soba sa kuhinjom, i dvije sobe s toaletnim prostorom.


U cilju smanjenja troškova  izgradnje nove kuće, koristiti ćemo  vrijedne i dobre stvari  iz stare kuće.
U župi Grabovici sada živi 496 osoba u 164 obitelji, koje su uglavnom staračke obitelji. Ostaviti ih da oni sami iznesu ovu obnovu i gradnju župnih objekata bilo bi za njih previše. S druge strane, Vas koji ste odselili iz ove župe ima blizu tisuću obitelji. I Vas sigurno za ovu crkvu i za ovu župu i mjesto vežu mnogi lijepi događaji i uspomene iz mladosti, mnogi osjećaju zov rodne pradjedovske grude a i sami grobovi ne šute. Mnogi su već tražili i pitali žiro račun župe da se uključe i pomognu, u svojim mogućnostima, obnovu u župi Grabovici.
Svaka pa i najmanja Vaša  pomoć dobro će nam doći, na čemu se unaprijed zahvaljujemo, a Vaše darove objavit ćemo na našem portalu.

 

UniCredit  Bank d.d.
3382302200627996
IBAN: BA39 3380 6048 1695 1172
SWIFT: UNCRBA22

Toogle Left