Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Ljubav, vječna inspiracija

Ljubav je doista vječna životna inspiracija. Kao generalan pojam, ona se uvukla u svaku sferu ljudskoga života, i doista je i svugdje potrebna. Najprije se ljubav očitovala kao spasiteljica ljudi, kao snaga koju je Bog darovao svojim miljenicima. Ljubav, vjera, nada i ufanje...a na kraju ipak ljubav i samo ljubav. Ljubite jedni druge, volite se i poštuje...  slogan kojega često čujemo. I doista mora tako biti. Sjetimo se povijesnih ljubavnih priča, legendi, događaja koji su pravo nadahnuće ... također je neizbježna legenda o svecu Valentinu. Zbog ljubavi i zalaganja za nju, izgubio je svoj život. Tajno je vjenčavao mlade parove u tadašnjem carstvu bez Klaudijeva znanja, naravno, platio je glavom. Od tada, postao je jos popularniji među ljudima i postao zaštitnikom ljubavi i svih zaljubljenih. Zar nije veliko biti zaštitnikom ljubavi?! Svojim primjerom naš svetac daje i veliki poticajni primjer i nama, istinski svjedočiti i živjeti ljubav. Ako nema ljubavi, nema ni dobrih dijela, ljubav je svugdje jako važan začin, bez nje je sve bljutavo i neukusno. Uvijek nam je u mislima ljubav koja je velikodušna, dobrostiva, ona ne zavidi, ne hvasta se, nije nepristojna, ne pamti zlo..... ljubav je doista najveća...... ljubimo i budimo sretni!

                                                                                         

Ljubica Ivančić

Toogle Left