Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Zimska ljudskost

Zima je, doba godine koje opisujemo kao najhladnije, asocijacije su nam snijeg, hladnoća, led. S druge strane imamo .. topli dom, peć, obiteljsko druženje, odmor..  Tijekom godine prolazimo kroz sva godišnja doba i svjesni smo koliko zapravo priroda utječe na naše raspoloženje, na naše odluke, na našu svakodnevnicu. Ovih dana, uz snježni pokrivač, uživamo u toplini naših domova i često nam padnu na pamet ljudi koji nemaju svoga doma niti svojih bližih, ljudi koji se bore i hrabro idu kroz ovozemaljski život. Mediji nas također svakodnevno upozoravaju, opominju koliko trebamo misliti na druge. Moram priznati da je to ona njihova, medijska dobra strana, jer svakako ima učinka. Mnogi su sudjelovali u raznim humanitarnim akcijama, darovali su svoju odjeću onima kojima je hladno, pomogli su i  raznim drugim načinima, anonimnim putem. Moramo pohvaliti sve one koji su na takav način djelovali i potvrdili svoje kršćanstvo i svoje poslanje. Ništa nije slučajno, svatko od nas pomisli mali milijun puta tijekom dana... i istina da nije, sve je s nekim razlogom. Mi ćemo krenuti sa primarnim razmišljanjima, a takva su upravo ova, pomaganje i osjećaj za druge. Zima nije slučajno ovakva, zima je uvelike stvorila svoju čaroliju na sto načina...  Uživajmo u tim čarolijama, i trudimo se ostati ljudi....

Lj.Ivančić

Toogle Left