Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Odluka je donešena

Ovih dana, nad Buškim jezerom vladaju polarne hladnoće. Temparatura pada i do -20 stupnjeva što u mnogome otežava normalan život, naročito kod starije populacije koja nema stabilan i siguran hod po suhome a pogotovo skliskome terenu.Ove okolnosti u mnogome utječu i na posjećenost vjernika  nedjeljnim bratskim  susretima u Euharistiji.
Donosimo nekoliko fotografija zimskih motiva u našem kraju

 

Ovakvo vrijeme nije spriječilo generalnog vikara Mostarsko – Duvanjske i Trebinjsko – Mrkanske biskupije msgr. don Željka Majića da dođe u našu župu, predvodi Sv. Misu i da sudjeluje na sastanku na kojem se raspravljalo i opredjeljivalo, između dvije mogućnosti, temeljito obnavljati staru župsku kući ili graditi novu župsku kuću. Župnik je informirao prisutne da je prije Božića posjetio Biskupski Ordinarijat u Mostaru i izložio im dvije spomenute mogućnosti. Slabost prvog prijedloga je u tome što je vrlo teško i skupo uraditi hidroizolaciju iznad temelja kao i termo izolaciju cijelog objekta. Upitno je kako bi se ponašali vanjski zidovi prilikom otklanjanja unutarnjih zidova i ploča koje su djelom montažne a dijelom pune betonske ploče, naročito kad se zna da je pročelje stare župne kuće puklo od temelja do serklaža. Prema riječima stručnjaka, kao i iz osobnog iskustva, poznato nam je da obnova starog objekta više košta nego gradnja novoga a nikad se ne dobije ono što smo željeli i očekivali. Staro uvijek ostaje staro. Naša biskupija, prema riječima generalnog vikara, nije željela donijeti dekret da se izabere određeno riješenje ali je izrazila podršku gradnji novoga objekta.
Prisutni su nakon kratke rasprave zatražili da se izjasne, dizanjem ruku, za koji se prijedlog opredjeljuju. Velika većina prisutnih se opredjelila za gradnju novog objekta, zadovoljni što je Biskupski Ordinarijat stao iza toga projekta obećavajući da će i sami zamoliti određeni dio pomoći kako bi se realizirao ovaj projekat.

Toogle Left