Toogle Left
 • kapelica1.jpg
 • kapelica2.jpg
 • kapelica3.jpg
 • kapelica4.jpg
 • kapelica5.jpg
 • kapelica6.jpg
 • kapelica7.jpg
 • kapelica8.jpg
 • kapelica9.jpg
 • kapelica91.jpg
 • kapelica92.jpg
 • kapelica93.jpg
 • kapelica94.jpg
 • kapelica95.jpg

Sutra je dan kada ćemo odlučiti

Sutra u  nedjelju  8. siječnja 2017. god.prvi i najodgovorniji u biskupiji Mostarsko-Duvanjskoj,  bit će u duvanjskom kraju tj. u župama na Buškom jezeru. Biskup msgr. Ratko Perić dolazi u Prisoje  gdje će krstiti šesto i sedmo dijete u obitelji Ivice i Kristine /treći put rađa dvojke/ Sučić. Cijela obitelj je zauzeta i aktivna u životu župe i crkve.
Msgr. Željko Majić, generalni vikar naše biskupije dolazi u župu Grabovicu. Predvodit će Sv. Misno slavlje u 11h. Za sutra je najavljen sastanak, nakon pučke mise, svih župljana sa župnikom koji je pozvao generalnog vikara da i on bude prisutan  tom sastanku, jer je biskupija zainteresirana što i kako će se raditi s župnim dobrima.
Župna kuća u Grabovici je u jako trošnom stanju, izgrađena je u prvoj polovici prošloga stoljeća.
Trenutno se ne upotrebljava /nije nastanjena/ zbog vlage, neugodnih mirisa i sveopće trošnosti.
Pred nama je pitanje, što je bolje, što je svrhovitije, što je jeftinije, što je pametnije, temeljito obnavljati staru kuću ili raditi potpuno novu kuću.
O tome ćemo sutra, nadam se, u tolerantnom tonu raspravljati i diskutirati iznoseći argumente za i protiv predloženih riješenja.

 

                

 

 

 

 

Toogle Left